niedziela, 3 czerwca 2012

ŚCIANKA Z BLOCZKA KOMÓRKOWEGO



Na rynku dostępne są rożne rozmiary różnych firm o różnych parametrach gęstości. Im mniejsza gęstość tym mniejsze obciążenie stropu . Najczęściej spotykana gęstością jest 600kg/m3 ale występują również mniejsze jak 500 czy 400
Odnośnie rozmiarów na ścianki działowe to najlepiej stosować grubość co najmniej 10cmale najczęściej stosowany rozmiar to 12 cm .
Pozostałe wymiary bloczków są różne np 
120 x 240 x 599 mm
lub
120 x 200 x 599 mm
Firma Ytong wprowadziła bloczki o większych wymiarach o nazwie INTERIO (jak kiedyś bloczki gipsowe promonta)
115 x 399 x599
na pióro i wpust które łączy się tylko na spoinach poziomych zaprawą cienkowarstwową.

Przed przystąpieniem do murowania należy tak samo jak przy ściance z płyty GK wytyczyć linie przebiegu ścianki. Po wyznaczeniu lini przystępujemy do układania pierwszej warstwy. Jeżeli mamy krzywą podłogę to najlepiej pierwszą warstwę bloczka położyć na zaprawie murarskiej, którą możemy nałożyć grubiej i tym samym wypoziomować pierwszą warstwę.
Następnym etapem jest zakotwienie do ścian przyległych za pomocą chociażby wieszaków do sufitów podwieszanych ES.Kotwienie stosujemy co drugą warstwę.



Bloczki kleimy na specjalną zaprawę klejową do bloczków, oczywiście można tez na zaprawę murarską ale klej jest bardziej wydajny :)
Do nakładania kleju są specjalne kielnie z zębem o różnych szerokościach dobranych do rozmiarów bloczka

Ścianki z bloczka bardzo łatwo przycinać za pomocą specjalnej piły, która kosztuje dość dużo jeżeli ktoś ma postawić jedną ściankę, dlatego docinać można piła ręczna do drewna tez dobrze idzie :)

Jeżeli chodzi o prowadzenie instalacji to są tez dostępne specjalne "skrobaki " do robienia bruzd w ścianach


Wykonanie ściany z tego materiału jest bardzo przyjemne i proste.
Myślę że szybciej od ścianki z GK






Brak komentarzy:

Prześlij komentarz